POGOTOWIE POGRZEBOWE: 22 853 45 45
DOM POGRZEBOWY SŁUŻEW
mistrz ceremonii pogrzebowej

Posiadamy bogate doświadczenie w organizacji pogrzebów wyznaniowych i świeckich, dlatego możemy zaproponować Państwu wszechstronną pomoc i profesjonalny przebieg niezapomnianej uroczystości prowadzonej przez mistrza ceremonii.

 

Profesjonalne prowadzenie uroczystości

Zarówno kameralne pożegnanie w gronie najbliższych osób jak i kompleksowa uroczystość pożegnalna dla rodziny, przyjaciół i współpracowników – daje nam możliwość skoncentrowania się na osobie zmarłej – kluczowych momentach jej życia, zainteresowaniach, pasjach i osiągnięciach.

Realizację tego celu warto powierzyć profesjonalnemu mistrzowi ceremonii pogrzebowej, który w indywidualnie przygotowanej przemowie, nie tylko przypomni osobę zmarłą i dorobek jej życia, ale podkreśli wagę poniesionej straty, a także wyzwoli refleksje, które pomogą pożegnać się z osobą zmarłą i oswoić tę stratę.

 

Rola mistrza ceremonii nie kończy się na przemowie

  • jest on moderatorem przebiegu całej uroczystości
  • prowadzi kondukt
  • wygłasza podziękowania za udział w pogrzebie
  • uwzględniając oczekiwania uczestników uroczystości może także stworzyć przestrzeń do modlitwy.

Wszystkie elementy pogrzebu, treść przemowy oraz przebieg uroczystości są indywidualnie omawiane i ustalane z rodziną osoby zmarłej, dlatego ostateczny kształt pożegnania oddaje Państwa potrzeby i oczekiwania – co potwierdzają bardzo pozytywne opinie zarówno najbliższej rodziny jak i innych uczestników pogrzebów, które organizowaliśmy.

 

Rola mistrza ceremonii na pogrzebie

Proponujemy Państwu wprowadzenie do uroczystości elementów, które pozwolą pożegnać się z osobą zmarłą przypominając jej wkład i zasługi dla tych, którzy pozostają w stracie.

Pożegnanie przed uroczystością wyznaniową to spotkanie w mniejszym lub większym gronie w sali pożegnań przy trumnie lub urnie. Może mieć charakter całkowicie świecki lub wyznaniowy z elementami liturgii i modlitwą.

Komfortowe warunki sali pożegnań i nieograniczony czas sprzyjają zadumie, kontemplacji, wyrażeniu żalu oraz osobistemu pożegnaniu z osoba zmarłą (także przy otwartej trumnie).

Podczas uroczystości możliwe jest przedstawienie biografii i osiągnięć osoby zmarłej w dowolnej formie np.: przemowa profesjonalnego mistrza ceremonii lub/i członków rodziny, prezentacja audio-wizualna fotografii i filmów.

Przemowa po uroczystości wyznaniowej

W niektórych sytuacjach i miejscach istnieje możliwość wprowadzenia mowy pożegnalnej po zakończonych obrzędach religijnych. Najczęściej ma to miejsce na samym końcu uroczystości – na cmentarzu przy grobie.

Istnieje wtedy możliwość podziękowania za uczestnictwo w pogrzebie, a także wygłoszenia, najczęściej krótkiej, przemowy członków rodziny lub współpracowników.

Proponujemy Państwu, aby taką przemowę i podziękowania wygłosił lub przemowy innych osób odpowiednio moderował nasz profesjonalny mistrz ceremonii.

Zapraszamy do zadawania pytań pracownikowi, który organizuje dla Państwa pogrzeb.
Istniej także możliwość niezobowiązującej rozmowy z mistrzem ceremonii, który przybliży Państwu opisane formy pożegnania.

Sprawdź na mapie
ZNAJDŹ NAJBLIŻSZY DOM POGRZEBOWY

Wybierz biuro w dogodnej dla Ciebie lokalizacji i z dogodnym dojazdem. Filie naszego zakładu pogrzebowego zlokalizowane są przy warszawskich cmentarzach i kościołach.

BIURO - SŁUŻEW

Warszawa, ul. Fosa 19a
Tel.: (22) 853 45 45

Godziny otwarcia:
pon. – pt.: 8:00 – 17:00
sob.: 9:00 – 14:00

BIURO - POWĄZKI STARE

Warszawa. ul. Powązkowska 14
Tel./Fax: (22) 636 79 76

Godziny otwarcia:
pon. – pt.: 8:30 – 16:00
sob.: 9:00 – 14:00

BIURO - CMENTARZ WOLSKI

Warszawa, ul. Wolska 180/182
Tel.: (22) 877 39 69

Godziny otwarcia:
pon. – pt.: 8:00 – 15:30
sob.: 9:00 – 13:00

BIURO - W PYRACH

Warszawa,
Tel.: (22) 816 55 58

Godziny otwarcia: 

Biuro czasowo nieczynne

BIURO - URSYNÓW

Warszawa, ul. Dereniowa 12
Tel./Fax: (22) 641 29 09

Godziny otwarcia:
pon. – pt.: 8:30 – 16:00

Biuro nieczynne lipiec – sierpień