Pogrzeb z kremacją jest coraz częściej wybieraną formą pochówku.
Zlecając nam organizację takiej uroczystości mogą Państwo liczyć na profesjonalną i kompleksową realizację każdego z jej etapów i każdej z usług.

zakres usług pogrzebowych przy kremacji

W ramach pochówków z kremacją zajmujemy się między innymi:

  • przewozem osoby zmarłej z domu lub ze szpitala
  • przygotowaniem ciała do pochówku
  • przewozem do spopielarni i odbiorem urny z prochami
  • transportem na miejsce uroczystości
  • przenoszeniem urny i złożeniem jej w grobie
  • zleceniem i wykonaniem usług dodatkowych, które uświetnią uroczystość (np. oprawa muzyczna pogrzebu i śpiew, kwiaty i wieńce, etc.)

przebieg pogrzebu z kremacją

Przebieg takiej uroczystości nie różni się znacząco od pogrzebu tradycyjnego. Wciąż możliwe jest zorganizowanie pożegnania z osobą zmarłą w kaplicy przedpogrzebowej. W zależności od życzenia rodziny, pożegnanie to może odbyć się przed kremacją - przy otwartej lub zamkniętej trumnie - lub po kremacji - pożegnanie z urną. Pozostałe punkty uroczystości przebiegają zgodnie z formułą pochówku tradycyjnego.

W przypadku kremacji - urna z prochami może być złożona do tradycyjnego grobu ziemnego, murowanego, grobowca rodzinnego.

pogrzeb z kremacją w Warszawie

Na niektórych z warszawskich cmentarzy możliwe jest pochowanie urny w kolumbarium lub w specjalnym, tańszym grobie urnowym.

kolumbarium do pochówku urn w Warszawie

przeczytaj więcej o pogrzebie z kremacją w Warszawie

czy pogrzeb z kremacją jest zawsze tańszy?

Koszt pogrzebu z urną może okazać się niższy niż w przypadku pochówku tradycyjnego, lecz nie musi. Z pewnością, w przypadku zakupu nowego miejsca na cmentarzu, koszty grobu urnowego lub niszy w kolumbarium będą niższe od zakupu nowego miejsca dla złożenia trumny na tym samym cmentarzu. Czasem kremacja umożliwia pochówek do grobu tradycyjnego, w którym już wszystkie miejsca na trumny są zajęte.

Natomiast sam wybór kremacji nie zmniejsza zwykle kosztów usług pogrzebowych - cały czas oprócz urny niezbędny jest zakup trumny do kremacji oraz wykonanie spopielenia, którego ceny spadają, ale nadal stanowią znaczący składnik kosztowy pogrzebu.

czy Kościół akceptuje kremację?

Kościół nie zabrania kremacji, jeśli nie została wybrana z pobudek przeciwnych nauce chrześcijańskiej. Zaleca pochówek tradycyjny w trumnie, ale dopuszcza kremację ze względu na przyczyny typu higienicznego, ekonomicznego lub społecznego.

pogrzeb z kremacją katolicki

dokumenty niezbędne do pochowania z kremacją

Do zlecenia kremacji potrzebne będą dokumenty, które warto przygotować przed przyjazdem do naszego zakładu pogrzebowego:

  • karta zgonu
  • akt zgonu
  • dokumenty potwierdzające prawo do pochowania w danym grobie
  • dowód osobisty zlecającego kremację

Na wszystkie pytania dotyczące kremacji odpowiedzą nasi pracownicy.